Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przedszkole powstało z myślą o stworzeniu idealnych warunków do pobudzania aktywności twórczej dzieci. Jak wszyscy doskonale wiemy od dziecka możemy się wiele nauczyć. Magiczne pojmowanie świata i rzeczywistości, wymyślanie nowych nazw, pojęć, zastosowań to cechy każdego dziecka. W miarę dorastania te umiejętności zostają w jakiś sposób hamowane. Pytanie tylko dlaczego? Czy już tego nie potrzebujemy? Czy przejęcie schematów wszelkich zachowań i posługiwanie się gotowymi formułkami jest właściwe? My uważamy, że absolutnie nie!

Dziecięce umiejętności związane z aktywnością twórczą są bezcenne- należy je pielęgnować, rozwijać i pilnować, aby nikt nie starał się ich ograniczać.

Naszym zdaniem przedszkole to najlepszy etap na rozpoczęcie przygody z twórczą edukacją. Dzieci mogą rozwijać się w sposób naturalny. Nikt nie zaburza ich sposobu pojmowania rzeczywistości. Mają wsparcie w dorosłych, co daje im większą siłę, motywacje do działania i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Specjalnie dla naszych maluchów przygotowaliśmy szereg zajęć pobudzających aktywność twórczą. Dyrektorka przedszkola jest nauczycielką w szkole podstawowej, arteterapeutką oraz oligofrenopegagogiem. Oprócz tego jest autorką wielu bajek psychoedukacyjnych i relaksacyjnych. Będzie prowadzić zajęcia plastyczne z dziećmi, zajęcia z wykorzystaniem arteterapii oraz bajkoterapię.

W przedszkolu oprócz dużej sali dziennej jest osobna sala z lustrami przygotowana do tańca. Będą odbywać się w niej zajęcia z baletu, hip-hopu, zumba kids oraz ćwiczenia Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne.

Okres przedszkolny jest również idealnym momentem na rozpoczęciem nauki języka angielskiego. Dzieci przyswajają sobie kolejne słówka nie mając świadomości, że to tak naprawdę jest nauka. Bawią się językiem, śpiewają piosenki, wymyślają zabawy. Codzienny kontakt z językiem sprawi, że dzieci wychodząc z przedszkola będą dobrze przygotowane na kontynuację nauki w szkole.

Chcemy dać dzieciom możliwość niekończącej się zabawy, przekraczania granic swoich możliwości, doświadczania wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń.


Zapraszam serdecznie
Dyrektor mgr Karolina Stroińska

Obiekt

Przedszkole mieści się w centrum Piły w sąsiedztwie Parku Miejskiego oraz Parku na Wyspie.
Fioletowa Sowa to powierzchnia 200m2 zaprojektowana i przystosowana do potrzeb dziecka.

Posiadamy:

  • sale dydaktyczną o powierzchni 85 m2,
  • salę taneczną z lustrami,
  • przestronną szatnie,
  • toalety dostosowane do wieku i wzrostu dzieci,
  • pełny monitoring obiektu,
  • ogród usytuowany z dala od zgiełku, ruchliwych ulic, który posiada niezależne wejście z budynku, dostępne tylko dla dzieci i personelu. Całość będzie ogrodzona i osłonięta.
    Budynek zabezpieczony jest systemem ochrony przeciwpożarowej. Wyposażenie przedszkola posiada stosowne atesty i certyfikaty. Spełnia wszelkie wymagania stawiane przez UE w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych.